PARTI SILVER, 8 delar, bl a Hugo Strömdahl, Stockholm, 1955. Tot vikt 450 g.

Bägare, Hugo Strömdahl, Stockholm, 1955, h 10. Servettring, GAB, Stockholm, 1927. Kniv och gaffel, CGH, Stockholm, 1957. Tårtspade, Matsilver AB, Stockholm, 1946. Dopsked, Carlson K & E, Göteborg, 1951. Barnsked, GAB, Stockholm, 1951. Lockask, glas med lock och silver, Samuel M. Levi, Birmingham, England, 1916.

Bruksslitage, repor.

Utropspris
1 500 SEK