VÄVNADER. Antik, Kelim, 2st. ca 335x76.

Repeterat geometriskt mönster i blått, rött, brunt, orange och lila/rosa, mot vit botten. Orange/röd bård längs franskanterna samt en av stadkanterna.

Slitage, lagning. Något bleknade.

Utropspris
4 000 SEK