PARTI FOTOLITTERATUR, 7 st. Bl a Slutet på en resa av Staffan Ekegren och Mats Holmstrand. 1986.

Staffan Ekegren och Mats Holmstrand, Fotolitteratur, Fyra förläggare AB, 1986. Hindersön, Bilder och berätelser från en ö i Luleå skärgård av Ulf Owende, Trydeels, Laholm, 1983. Bruket, Hallsta pappersbruk av Curt Larsson / Ann Sjöblom, Fyra Förläggere AB, Helsingborg, 1981. Bilder från Colombia, Björn Myrman, Aktuell fotolitteratur, Fyra förläggare, Helsingborg, 1978. Dyrön, En berättelse om människor på en ö i Bohuslän av Lars Johansson, Aktuell fotolitteratur fyra förläggare Ab, Helsingborg, 1976. Hammarby, Curt Larsson / Rune Jonsson, Aktuell fotolitteratur Fyra förläggare Helsingborg, 1980. Österlen, Åke hedström, Fotolitteratur, 1983.

Slitage, skador på bokryggar. Ej genomgångna.

Utropspris
1 500 SEK