BORD OCH STOLAR, 1+4st, "Tulip", Robin Day, Arkana, England. Formgivna 1950-tal.

Formpressad glasfiber, vitlackerad metallfot. Sits i orange samt turkos. Samtliga delar märkta Arkana. Bord, Diam 110, H 71.

Slitage. Krackelyr. Repor. Bordet något gulnad.

Utropspris
7 000 SEK