PARTI GLAS, 14 delar, bland annat Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda, 1900-tal.

Gunnar Sahlin, 2 flaskor med knopp. H 21.

Ulrica Hydman-Vallien, 5 vaser, H 21-10.
4 vinglas, H 25,5.
2 skålar, H 10-8, diam 23-11.

Skål, oval form , H 11, diam 22.

Bruksslitage.

Utropspris
3 000 SEK