Smycken
272734

COLLIER MED ARMRING OCH BROSCH / HÄNGE, 3 delar, sterling silver, med färgade halvädelstenar. 2000-tal.

Fasett- och cabochonslipad ametist, topas, peridot, safir, citrin, rubin, granat. Collier med infattade stenar med bönlänk. L ca57, hänge l 5. Hänge/brosch l ca6. Armring, öppen, omrk ca 17,5.

Obetydligt slitage.

Utropspris
2 000 SEK