SKRIVBORD, Arne Vodder, Sibast, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Jakaranda. Hurts med tre lådor. Sideboard med skjutdörr, fem lådor samt papperskorg. L 204, b 180, h 71.

Hårt slitage, skador, fläckar, ställvis kraftigt blekt, skiva saknar skruvar. hyllplan saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
5 000 SEK