Smycken
272925

FINGERBORGAR, 3 st, en stämplad, guld 18K.

Guld 18K, karneol, graverad dekor med blommor samt koger med pilar, Roland Melin (1833-1867), Helsingfors 1859.
Guld 14K, ostämplad, karneol.
Ben, kant i gul metall.

Bruksslitage. En sten med nagg, en med graverade initialer.

Utropspris
300 EUR