SKRIVBYRÅ, sengustaviansk, 1800-tal.

Provinstillverkad. Svart. Fyra lådor, varav den översta med bakomliggande skrivinredning. L 100, b 46, h 103.

Bemålad. Smärre slitage, vissa stötskador.

Utropspris
1 500 SEK