BYRÅ, sengustaviansk, omkring år 1800.

Mahogny. Rak form med avfasade kälade hörn samt tre lådor. Fyrkantiga nedåt avsmalnande ben med kannelerad dekor. Mässingslister samt mässingsbeslag. Profilerad kalkstensskiva. L 118, b 58, h 78.

Bruksslitage, repor samt ytskiktssprickor. Skador och mindre delar saknas. Stenskiva med lagningar. Renoverad.

Utropspris
13 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

385. Nathalie Djurberg & Hans Berg, "The Brain Has Corridors - Rat Bride".
Utropspris
600 000 - 800 000 SEK
Budhistorik
440 000

ditt bud
470 000

ditt bud
Aktuellt bud:
440 000 SEK