BRICK/BLOMBORD, gustaviansk stil, 1900-talets början.

Rund form. Zinklåda i mitten. Mässingsdekor. Raka ben med droppdekor i mässing. Hylla som kopplar samman benen. Trissor. Diam 59, H 79.

Bruksslitage. Märken och repor. Sprickor.

Utropspris
3 000 SEK