DOCKA med KLÄDER, Simon & Halbig, 1910-tal.

Flicka. Huvudet i biskviporslin, kropp i papier maché. Klädd i klänning, stickade byxor samt handskar. Skor samt mössa medföljer. Märkt "Simon & Halbig, 126" i nacken. H ca 55.

Färgbortfall. Smärre skador.

Utropspris
1 500 SEK