MATSALSMÖBEL, 6 delar, "Talavid", Carl Malmsten, Waggeryds Möbelfabrik, 1900-tal.

Vitlackerad. Bord, fyra stolar samt skänk. Bord med två iläggsskivor à 55. Diam 115 ( tot l 226), h 74. Skänk l 156, b 44, h 91. Nyckel finns.

Slitage. Färgslitage. Repor. Skänken med avskavd färg/trä på skivan. Nyckel finns.

Utropspris
4 000 SEK