PARTI BESTICK, 10 delar, silver, bl.a. modell "Olga" Johan Olof Östlund, Gävle 1870. Tot.vikt 540g.

"Olga" gaffel, kniv o sked i originaletui, även 4 skedar med olika stämplar, gaffel C G Hallberg 1918, sockerströare delvis förgylld Gustaf Nordström (1828-1849 (1910)) Växjö 1907, såsslev delvis förgylld 1910.

Bucklor slitage, repor, graverade initialer.

Utropspris
3 000 SEK