KAKELPLATTOR, 6st, lergods, Salvador Dalí, 1900-talets andra hälft.

Polykrom dekor. Sign i godset, märkta a tergo made in Spain. 20 x 20, tjocklek 0,8.

Smärre kantnagg.

Utropspris
4 000 SEK