Smycken
275259

SMYCKEN, 4 delar, Camé, 18k guld, bl a Bengt Hallberg Guldsmeds AB, Köping 1978. Tot vikt ca 18,6.

Örhängen, ett par, skruvanordning, 1900-talets mitt. Hänge/Brosch, Bengt Hallberg Guldsmeds AB, Köping 1978. Hänge med genombruten dekor, Guldvaruhuset AB, Stockholm 1946. Kedja pansarlänk medföljer, omkrets ca 25. H ca 1,5-4.

Bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK