LISA LARSON, figurin, Stengods. "Samhällsdebatten", Gustavsberg 1960-tal.

Större modellen. Målad och tryckt dekor i färger samt guld mot vit fond. Ettikettmärkt. Höjd 39,5.

Smärre nagg på foten.

Utropspris
6 000 SEK