KOLONNSKÅP. Danmark. 1800-tal.

Valnöt. En skåpsdörr med bakomliggande hyllinredning. Lös sockel. L 62, b 39, h 144. Nyckel finns.

Låset fungerar ej. Listdekor saknas. Slitage, sprickor.

Utropspris
4 000 SEK