KRÄFTSERVIS, 21 delar, flintgods, Rörstrand, 1900-talets första kvartal.

12 tallrikar diam 22, 6 assietter diam 17,5, 2 skålar diam25, 1 skål diam 16. Dekor av kräftor.

Krackelyr. Vissa delar missfärgade. 1 tallrikar med spricka. Enstaka nagg och glasyrnötningar. En stor skål med spänningsspricka.

Utropspris
8 000 SEK