PARTI SILVER, 7 delar, mest England, 1800-1900-tal. Totalvikt ca 210 gram.

Etui, Mappin & Webb, London 1905-06, luktdosa, ovoid med graverad dekor, 2 olika sockertänger, ett par helförgyllda saltskedar, liten sked med rundat blad. L 4-13.

Slitage, repor, smärre bucklor, en sockertång samt luktdosan med graverade initialer.

Utropspris
2 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

570. Ring 18K vitguld med gammalslipade diamanter, Buccellati.
Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK