SKRIVBORD, rokokostil, 1900-tal.

Rektangulär skiva med rundade hörn. Fyra svängda ben med skuren dekor. Sex lådor med draghandtag. L 195, b 96, h 75.

Smärre slitage, repor samt skador med enstaka lagning.

Utropspris
4 500 SEK