SPELSCHATULL, 1900-talets första hälft.

Rödbetsat skrin innehållande schackbräde och pjäser, dominobrickor, dam, kortlekar m fl spel. Öppningsbar front. L 32, b 23, h 19.

Bruksslitage och mindre skador. Ej genomgånget, delar kan saknas. Schackbrädet svårt att få loss.

Utropspris
1 500 SEK