MATSALSBORD, Karl Johan-stil, 1800-tal.

Mahognyfanér, tvådelat i halvmånform med vardera fyra nedåt avsmalnande ben. 8 stödben. Hjultrissor. 6 iläggsskivor. L 122-320, b 125, h 79.

Smärre slitage och enstaka smärre repor.

Utropspris
12 000 SEK