MINIATYRER, 7 st, stengods, mestadels Rörstrand, 1900-talets mitt.

3 av Gunnar Nylund, 3 av Carl-Harry Stålhane samt en märkt KAF. Glasyrer i blått, grönt, grött och svart. H 5-11.

Slitage. Två med nagg. En med lagning.

Utropspris
1 200 SEK