FIGURIN, blanc de chine. Kina, 1900-tal.

Monterad som lampa. Stående Guanyin med lotus. Höjd inklusive träsockel 34 cm.

Hand lagad. Slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK