VÄGGPLÅTAR, ett par, försilvrade, rokokostil, 1800/1900-tal.

Ovoid form med konturerad kant, dekor av rocailler. Svängda ljusarmar. H 35.

Slitage, bucklor, vardera med två spikhål, senare ljusarmar.

Utropspris
3 000 SEK