FICKUR, sk frackur, 14k guld, J. Calame-Robert, samt 3 st chatelaine i bl a 18k guld. Tot vikt 91,6.

Fickur med två boetter. Urverk med ankargång. Guldfärgad urtavla med arabiska siffror samt liten sekundvisare. Diam 5. 3 chatelaines, 2 st med svart ripsband med monteringar i 18 K guld, Oscar Fröberg, Mariestad 1929. Samt en i lägst 8 k guld med delvis genombruten dekor, saknar stämplar. Samtliga med kort kedja med karbinhake. L 12-15,5.

Chatelaine med skador.Repor. Slitage. Ej funktionstestad. Framboett glappar.

Utropspris
7 000 SEK