SERVISDELAR, 54 st, "Blå Måsen", Bing & Gröndal, 1900-talets andra hälft.

14 kaffekoppar med fat, 17 assietter, 3 vaser, 2 kannor, 3 serveringsfat, 3 skålar, 8 smörgåstallrikar, ljusstake, cigarettställ, askfat samt sockerskål.

Bruksslitage. Flera delar med sprickor och nagg medföljer.

Utropspris
2 000 SEK