FÄLLBORD, rokoko/rokokostil, 1700/1800-tal.

På tredelad pelarfot. Skiva i blått och guld. L 88, B 61, H 73.

Slitage. Senare underdel. Senare bemålad. Spricka. Lagningar.

Utropspris
4 000 SEK