TAKLAMPA , modell Spiral SPO1, Verner Panton, Frandsen Lighting, Danmark, 2000-tal.

Kromad metallstomme behängd med spiralvridna plaststycken. Märkt Verner Panton. H 73.

Slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
4 000 SEK