BEN KAILA, fotografi, sign. och dat. 1982, silvergelatinfotografi.

"Marrakesh 1982". Bildstorlek 24,7x18,2. Kopierad av konstnären 2002. Fotograferad i Marrakesh, Marocko år 1982. Bilden föreställer barberare med kund.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Privatsamling.

"Fotografier" Galleria Hippolyte, Helsingfors 2007.

Konstnären Ben Kaila är född i New York år 1949. Han bor och arbetar som fotograf i Helsingfors.

Utropspris
400 EUR