VÄGGVITRINSKÅP, Mats David Gahrn, Sverige, 1900-talets slut.

Afrikansk blodbok, ett dörrpar, invändigt två lådor och två hyllplan. Signerat MG. Elektrifierad. Höjd 90 cm, bredd 65 cm, djup 24 cm.

Obetydligt slitage.

Bengt Julins Samling, tidigare sålt på Bukowskis Auktion nr 525, katalognummer 1497.

Utropspris
5 000 SEK