SKRIVBORD med STOL, möjligen Ib Kofod-Larsen för Tibro, 1950/60-tal.

Teak. Två hängande hurtsar med 3+2 lådor. L 155, b 72, h 73. Karmstol klädd i occrafärgat konstläder. Nyckel finns.

Skivan ställvis blekt. Stol med slitage, klädsel med skador.

Utropspris
2 500 SEK