GLASSERVIS, 112 delar. Kosta, "Tre rosor", 1900-tal.

Bestående av 16 vinglas (höjd 16 cm), 10 gröna vitvinsglas (höjd 15 cm), 10 mindre vinglas (höjd 14 cm), 11 dessertvinsglas (höjd 12,5 cm, 11 selterglas (höjd 8,5 cm), 10 glas på fot (höjd 10,5 cm, 23 assietter, 22 skålar. Slipad och graverad dekor.

Nagg.

Utropspris
10 000 SEK