SKRIVBYRÅ, empire, 1800-talets första hälft.

Mahogny. Rak form med fyra lådor varav den översta en klaff med innanför liggande skrivinredning av bla lådor. Bronserade beslag. L 104, b 45, h 88. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Fanérskador, fanérbitar saknas. Slitage, fläckar. Repor. Senare beslag och låsskyltar.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss