KUNGLIGT DOKUMENT SAMT 3 BÖCKER MED KUNGLIGA AUTOGRAFER, bla Oscar II av Sverige.

"Fullmakt för Elis Bruno Hollstén att vara major i arméen", undertecknad av Konung Oscar II av Sverige och Norge, Stockholms slott den 14 september 1883, bladstorl 35 x 22. Kungliga biografier samtliga egenhändigt signerade av de kungliga: "Ett sån´t liv" av Kerstin Bernadotte, Stockholm 1975, signerad av Kerstin Bernadotte, "Glimtar och scener" av Marianne Bernadotte, Stockholm 1986, signerad av Prinsparet Sigvard och Marianne, "Prins Bertil berättar", Stockholm 1983, signerad av Prins Bertil.

Slitage, ej fullständigt genomgångna.

Utropspris
1 500 SEK