RAGUSKED, silver, Exeter 1870 samt SÅSSKED, silver, London 1835. Tot vikt ca 188 g.

Fiddle pattern. Raguskeden L 30. Såssked med konturerad förgylld skål samt graverad crest. L 17.

Slitage.

Utropspris
1 000 SEK