BORDSPENDYL MED KANDELABRAR, 3 delar, Louis XVI-stil, 1900-tal.

Kandelabrar för sex ljus på urnformat skaft. H 68. Bordspendyl i form av lyrinstrument, flankerat av fantasiväsen, krönt av urnformation, marmorplatta, , tassfötter mm. L 34, b 19, h 61. Nyckel finns.

Bruksslitage, ej funktionstestad.

Utropspris
4 000 SEK