STENGODS, 3 delar, Ulla och Gustav Kraitz, Fogdarp, Förslövsholm, sign, 1900-talets andra hälft.

Skål med bräm,brun glasyr, diam 20,5, vas/ytterfoder, h ca15, gråspräcklig glasyr, kruka med hänklar blå och grön glasyr, h 15,5.

Obetydligt slitage. Skål med lagning på bräm.

Utropspris
1 500 SEK