MINIATYRER, 3 st, stengods. Berndt Friberg, Gustavsberg Studio. 1950/60-tal.

Glaserat stengods. Sign Friberg. H 5-10.

Vas med mindre invändig glasyrkrakelering. Obetydliga repor.

Utropspris
1 500 SEK