HJÄLMAR samt FEZER, 4 st, bla der wehrmacht, Tyskland, 1900-talets första hälft.

2 st hjälmar i metall från tyskt wehrmacht (märkt "Steffens") samt Röda Armén. H 16-18. 2 st röda textila fezer med tofsar. H 12-13.

Slitage, repor, pigment bortfall, anlöpningar, fläckar smuts.

Utropspris
3 000 SEK