STÅNDSKÅP, troligen 1700-talets andra hälft.

Rak from. Profilerat listkrön. Bär spår av färg. Hyllplan samt skedhylla. L 114, B 50, H 178.

Bruksslitage. Märken och repor. Färgslitage. Maskstunget. Delar saknas. Spricka. Hårt slitage. Dörr saknas.

Utropspris
3 000 SEK