SIDEBOARD, "Mi 806", Bruno Mathsson, Mathsson International, Värnamo, 1900-tal.

Vitmålat, kromade ben. Två skjutdörrar med bakomliggande hyllinredning. L 158, b 46, h 71. Nyckel finns.

Bruksslitage, repor, färgbortfall, fläckar. Påbättrad bemålning. Går ej att låsa. Benen sitter uppochner.

Utropspris
2 000 SEK