BRÄNNVINSFLASKA OCH PROPP, glas porslin, 1700-tal resp 1800-tal.

Rektangulär flaska med slipad dekor i form av stiliserad blommor, porslinspropp i form av manshuvud. H 25,5, h propp 4,5.

Slitage. Smärre nagg.

Utropspris
1 500 SEK