GLAS, 3 st, silver, Ryssland, tidigt 1900-tal. Tot vikt 448 g

Bägare, Moskva 1873, dekor med medaljonger och blomrankor, H 12,5. Bägare på fot, dekor av blomranka, H 14,5. Teglas, hästdekor i relief.

Bruksslitage. Bägare saknar lock, bär gravyr.

Utropspris
1 500 SEK