SCHATULL med LIKÖRSERVIS. England. 1800-talets andra hälft.

Uppfällbart lock, utfällbara sidor. Lock med intarsiadekor och infällda mässingslister. Fyra karaffer med proppar och åtta glas. Nyckel finns.

Nagg. En karaff med skada, en med lagning. Ett glas skadat. Lösa mässingslister. Schatull går ej att stänga.

Utropspris
2 000 SEK