Madeleine Pyk – en samling F769

TRÄDGÅRDSMÖBEL, 5 delar, metall och gummi, "Cafe", Pelikan för Fritz Hansen, 1987.

Rödlackerad rörstomme i stål, bord med skiva i borstad aluminium, l 70 b 59 h 72, 4 stolar sits och rygg klädda i grått gummi. Etikettmärkta.

Slitage. Mindre anlöpningar. Skador på gummidetaljer-

Utropspris
3 000 SEK