BYRÅ, Karl Johan stil, 1900-talets andra hälft.

Ljus mahogny. Rak smal form. Något svängd front. Svärtade parställda kolonetter. Sköldformade nyckelskyltar. 7 lådor i fronten. Avslutas med fyra rektangulära ben med svärtade fotavslut. L 77, B 46,5, H 146. Nyckel finns.

Bruksslitage. Smärre sprickor och repor. Renoverad. Maskstunget på baksidan.

Utropspris
4 000 SEK