MATGRUPP, 9 delar, Arne Vodder, Sibast Furniture, 1950/60-tal.

Jakaranda, stolar med klädsel av skinnimitation, etikettmärkta. Bord, l 200, b 103, h 72.

Bruksslitage, märken samt repor. Bordskivan med fuktfläckar. List under bordsskivan sitter löst.

Utropspris
4 000 SEK