SUPKALKAR, 3 st, silver, 1796-99, bl a Nils Tornberg, Linköping. Tot vikt ca 153g.

Invändigt förgyllda. Släta dekor av pärlstav samt initialer. H 12,5-12.

Små bucklor.

Utropspris
3 000 SEK